Petra Group-მა და Accor-მა ხელი მოაწერეს ხელშეკრულებას
Petra Group-მა და Accor-მა, მსოფლიო ლიდერმა სასტუმროების სფეროში, ხელი მოაწერეს ხელშეკრულებას ახალი სასტუმრო კომპლექსის გახსნაზე, რომელიც მოიცავს 250-ზე მეტ Pullman Living-ის ბრენდირებულ საინვესტიციო აპარტამენტს და 300-ზე მეტ Pullman-ის რეზიდენციას. ეს პროექტი მდებარეობს პრემიუმ კლასის ზღვისპირა კომპლექს „Petra Sea Resort“-ის ტერიტორიაზე, ციხისძირში, საქართველოში. კომპლექსი იქნება Pullman-ის ბრენდის პირველი პროექტი შავი ზღვის ქართულ სანაპიროზე.
Pullman Residences არის გონივრული არჩევანი დღევანდელი გლობალური მოგზაურებისა და ბიზნეს ლიდერებისთვის, რაც უზრუნველყოფს მდიდრულ საცხოვრებელ გამოცდილებას მსოფლიოს ყველაზე შთამბეჭდავ ადგილებში. მესაკუთრეებისათვის ეს ნიშნავს სასურველ საცხოვრებელ პირობებსა და სპეციალურად ორგანიზებულ ცხოვრების სტილს, რომელიც Pullman-ის ბრენდს ახასიათებს.
ახალი კომპლექსი შექმნილია Pullman Living-ისა და Pullman Residences-ის ბრენდების დიზაინის კონცეფციისა და ტექნიკური სტანდარტების შესაბამისად. კომპლექსის განსაკუთრებულობა მდგომარეობს არა მხოლოდ მის პირველ ზოლში, არამედ მასშტაბურ ინფრასტრუქტურაში – რესტორნები, ბარები, ლაუნჯ ზონები, სპა და ფიტნეს ცენტრი, დახურული და ღია აუზები, შეხვედრებისა და ღონისძიებების სივრცეები, ასევე საკუთარი სანაპირო ზოლი.
„მოხარულები ვართ, რომ ხელი მოვაწერეთ Accor-თან შეთანხმებას და Petra Sea Resort-ში Pullman-ის ბრენდირებული საცხოვრებელი მოეწყობა. დარწმუნებული ვართ, რომ Pullman-ის აპარტამენტები და რეზიდენციები იქნება მიმზიდველი საინვესტიციო პროდუქტი და მოთხოვნადი საცხოვრებელი ქონება როგორც უცხოელი, ასევე ადგილობრივი ინვესტორებისთვის. ასევე მიგვაჩნია, რომ Petra Sea Resort-ის შემადგენელი პროექტების დამატება ხელს შეუწყობს ტურიზმის სექტორის განვითარებას აჭარის რეგიონში“, - ამბობს თინათინ კალანდარიშვილი, Petra Group-ის პროექტის ხელმძღვანელი.
Petra Sea Resort არის პრემიუმ კლასის ზღვისპირა კომპლექსი, რომელიც მდებარეობს შავი ზღვის სანაპიროზე, ბათუმიდან 15 კილომეტრში. პროექტი მოიცავს 20 ჰექტარს და წარმოადგენს მასშტაბურ გეგმაში დამუშავებულ საცხოვრებელ კომპლექსს საქართველოში, რომელიც აერთიანებს საერთაშორისო ბრენდების სასტუმროებსა და რეზიდენციებს, 30-ზე მეტ საცხოვრებელ კორპუსს, მასშტაბურ სარეკრეაციო ინფრასტრუქტურას, კერძო სანაპიროსა და მარინას.
„Accor, როგორც მსოფლიო ლიდერი ბრენდირებულ რეზიდენციებში და გაფართოებული დასვენების ბაზრის წამყვანი ოპერატორი, ყოველთვის ცდილობდა უზრუნველყო თავისი ყოფნა ბათუმში, სადაც ვხედავთ მზარდ მოთხოვნას ამ ტიპის პროდუქტზე. ჩვენ სიამაყით წარმოგიდგენთ Pullman Living-სა და Pullman Residences-ს, Accor-ის პრემიუმ ბრენდებს შავი ზღვის ულამაზეს ქართულ სანაპიროზე და განვაგრძობთ გაფართოებას საქართველოში. მადლობელი ვართ ჩვენი პარტნიორის ნდობისა და თანამშრომლობისთვის და მოუთმენლად ველით ამ საინტერესო პროექტის განხორციელებას“, - აღნიშნავს ალექსის დელაროფი, Accor New East Europe-ის მთავარი ოპერაციული დირექტორი.
Accor არის მსოფლიო ლიდერი სტუმართმოყვარეობის სფეროში, რომელიც 110-ზე მეტ ქვეყანაში 5,500-ზე მეტ ობიექტს, 10,000 საკვებისა და სასმელის ობიექტს, ველნესი ცენტრებს და მოქნილ სამუშაო სივრცეებს მოიცავს. ჯგუფი წარმოადგენს სტუმართმოყვარეობის ერთ-ერთ ყველაზე მრავალფეროვან ეკოსისტემას, რომელიც აერთიანებს 40-ზე მეტ სასტუმროს ბრენდს, პრემიუმიდან ეკონომ კლასამდე, და lifestyle ბრენდებს Ennismore-თან ერთად. 380-ზე მეტი გახანგრძლივებული განთავსების სასტუმროებით 14 გლობალური ბრენდის ქვეშ, Accor მსოფლიოში უმსხვილესი მოთამაშეა ამ კატეგორიაში (შეერთებული შტატების გარეთ), მაღალი კონცენტრაციით ევროპასა და აზიაში.

Petra Group и Accor подписали соглашение
Petra Group и Accor, один из мировых лидеров в сфере гостеприимства, подписали соглашение об открытии нового гостиничного комплекса, который будет включать более 250 брендированных инвестиционных апартаментов под брендом Pullman Living и более 300 резиденций Pullman на территории элитного комплекса «Petra Sea Resort», расположенного в Цихисдзири, Грузия. Этот комплекс станет первым проектом под брендом Pullman на грузинском побережье Черного моря.
Pullman Residences — это разумный выбор для современных глобальных путешественников и бизнес-лидеров, предоставляющий дом в самых впечатляющих местах мира. Владение здесь означает наслаждение обширными частными удобствами и специально организованной жилой средой, которая гарантирует качество и уровень обслуживания, ожидаемый от бренда Pullman.
Новый комплекс будет разработан в соответствии с высокими техническими стандартами и дизайнерской концепцией брендов Pullman Living и Pullman Residences. Особенностью комплекса станет не только его расположение на первой линии Черного моря, но и богатая инфраструктура — рестораны, бары, лаунж-зоны, спа и фитнес-центр, крытые и открытые бассейны, конференц-зоны, а также частный пляж.
«Мы рады объявить, что подписали соглашение с Accor и будем развивать брендированное жилье Pullman в Petra Sea Resort. Мы уверены, что апартаменты и резиденции Pullman станут привлекательным инвестиционным продуктом, а также востребованной недвижимостью как для иностранных, так и для местных инвесторов. Также мы убеждены, что добавление этого и других объектов в Petra Sea Resort будет способствовать развитию туристического сектора в регионе Аджарии», — отметила Тинатин Каландарашвили, руководитель проекта Petra Sea Resort.
Petra Sea Resort — это элитный многофункциональный прибрежный комплекс, расположенный на побережье Черного моря в 15 км от Батуми. Проект, охватывающий 20 гектаров, представляет собой единственный в своем масштабе комплекс в Грузии, включающий международные гостиницы и резиденции, более 30 жилых корпусов, разнообразную рекреационную инфраструктуру, частный пляж и пристань.
«Accor, как мировой лидер в сфере брендированных резиденций и ведущий оператор на рынке длительного проживания, стремится обеспечить свое присутствие в Батуми, где мы видим растущий спрос на такой продукт. Мы с гордостью представляем Pullman Living и Pullman Residences, премиальные бренды Accor, на красивом грузинском побережье Черного моря и продолжаем расширять наше присутствие в Грузии. Мы благодарны нашему партнеру за доверие и сотрудничество и с нетерпением ждем реализации этого захватывающего проекта», — отметил Алексис Делароф, главный операционный директор Accor New East Europe.
Accor — ведущая мировая группа в сфере гостеприимства, предлагающая услуги в более чем 110 странах в 5,500 объектах, 10,000 заведениях общественного питания, центрах оздоровления и гибких рабочих пространствах. Группа имеет одну из самых разнообразных экосистем в индустрии гостеприимства, объединяя более 40 гостиничных брендов от премиум-класса до эконом, а также лайфстайл-бренды с Ennismore. С более чем 380 отелями для длительного проживания под 14 глобальными брендами, Accor является крупнейшим игроком в этой категории за пределами США, с высокой концентрацией объектов в Европе и Азии.